Kontrola dostępu związana jest głównie ze stosowaniem zaczepów elektromechanicznych i zamków o napędzie elektromotorycznym.
Rozwiązania te łączą mechaniczne działania zamków z elektronicznym sterowaniem i jednocześnie gwarantują wysoki poziom zabezpieczeń przed włamaniem.
Najprostszym zastosowaniem tych urządzeń jest otwieranie i zamykanie drzwi wejściowych przy wykorzystaniu różnych elementów sterujących jak: domofon, pilot, brelok, klawiatura numeryczna, czytnik linii papilarnych itp.
Bardziej skomplikowane zastosowania to kontrola dostępu do większej ilości drzwi np. w biurowcu, gdzie administrator może w łatwy sposób zmieniać uprawnienia pracowników, sterowanie systemami ewakuacyjnymi i śluzami przejściowymi.

Do produkcji naszych drzwi stosujemy zamki i zaczepy elektromechaniczne firmy Fuhr.
Zamki omówione są w innym miejscu a tu przedstawiamy elementy sterujące:

Nadajniki sterujące Fuhr

Fuhr Pilot 3kanalowy

Pilot 3-kanałowy

Fuhr Pilot 4kanalowy

Pilot 4-kanałowy

Fuhr Klawiatura

Klawiatura numeryczna

Fuhr Czytnik Linii

Czytnik linii papilarnych

Fuhr Transponder

Radiowy
czytnik zbliżeniowy

Fuhr Wlacznik Scienny

Radiowy
włącznik ścienny

Wszystkie pokazane powyżej nadajniki wysyłają sygnały sterujące za pomocą fal radiowych na różnych kanałach i dlatego mogą być używane zarówno oddzielnie jak i w połączeniu za sobą.
Za pomocą pilota możemy oddzielnie sterować drzwiami wejściowymi oraz bramą garażową i wjazdową.
Klawiaturą poprzez jeden indywidualny kod można obsługiwać dwoje drzwi. Dodatkowo urządzenie to posiada oddzielny kanał do dzwonka.

Czytnik linii papilarnych jest nowoczesnym i komfortowym sposobem kontroli dostępu. Urządzenie pracuje na dwóch kanałach sterowanych różnymi palcami i można nim oprócz drzwi otwierać opcjonalnie np bramę garażową wyposażoną w dodatkowy odbiornik radiowy.
W pamięci tego czytnika można zaprogramować łącznie 200 palców użytkowników.
Podobne opcje otwierania zawiera radiowy czytnik zbliżeniowy w którym wysłanie impulsu otwarcia uzyskujemy poprzez zbliżenie breloka.

Włącznik ścienny wysyła bezprzewodowo impuls otwarcia drzwi po naciśnięciu klawisza. Można go zamontować w dowolnym miejscu w domu lub w garażu.

Więcej informacji na stronie: https://www.fuhr.pl/fuhr/en/produkte/prod_tuer_881dda4.html?navid=9

Urządzenia sterujące Ekey

Ekey Keypad

Klawiatura numeryczna ekey home keypad integra 2.0
kolory: czarny, szary, biały

Ekey Czytniki Linii Arte

Czytnik linii papilarnych
ekey arte

Ekey Czytniki Linii Imtegra

Czytnik linii papilarnych
ekey integra 2.0

Urządzenia sterujące Ekey, podobnie jak urządzenia IDENKOM, nie posiadają łączności radiowej z elementem sterowanym i wszystkie połączenia realizowane są przewodami. Doskonale nadają się do sterowania pojedynczymi drzwiami. Tworzenie systemów dostępu do wielu pomieszczeń wymaga instalacji sieci przewodowej pomiędzy poszczególnymi czytnikami a centralą sterującą.

Klawiatura numeryczna ma podświetlony i łatwy w obsłudze panel dotykowy, którego powierzchnia wykonana jest z wysokogatunkowego szkła.
Ekey keypad jest dostępny w 3 wariantach kolorystycznych.
Funkcje: możliwość jednoczesnego zaprogramowania maks. 99 różnych kodów zawierających od 4 do 8 cyfr, zabezpieczenie przed manipulacją, przywracanie danych po awarii zasilania, optyczna i akustyczna sygnalizacja.

Czytnik linii papilarnych ekey arte został specjalnie skonstruowany do jednopłaszczyznowej zabudowy w drzwiach i wyposażony w elegancki obszar przesunięcia palca ze stali szlachetnej. Dzięki niewielkim rozmiarom czytnik linii papilarnych można odpowiednio zamontować nawet w drzwi i okucia o wymyślnej stylistyce.

Czytnik linii papilarnych integra 2.0 znajduje się w obudowie o ładnym, prostokątnym kształcie i prostej, nowoczesnej stylistyce. Obudowa dostępna jest w kolorze stalowoszarym, złotym lub białym. Czytnik ten jest dostępny także ze zintegrowaną funkcją RFID do bezdotykowego otwierania kartą lub w wersji Bluetooth, w przypadku której wszystkie procesy administracyjne czytnika linii papilarnych wykonywane są za pomocą aplikacji ekey home.
Funkcje czytników linii papilarnych: pamięć na 99 odcisków palców, zabezpieczenie przed manipulacją, przywracanie danych po awarii zasilania.

Więcej informacji na stronie: http://www.ekey.net/